DetailProjektu

RD Rudolfov

Rodinný dům je navržen v duchu původních objektů Jizerských hor. Je vizuálně tvořen dvěma vzájemně posunutými trakty. Menší trakt slouží jako garáž pro jedno auto a disponuje úložným prostorem na úrovni 1np a na separované půdě, která je současně přístupná také ze 2np hlavního traktu. Oba mají sklony střech 45°. Předsunutí menšího traktu umožňuje plynulé protažení třešní roviny před vstupem do obytné části objektu a vytváří tak zastřešené závětří.
Obytná část RD se nachází v 1np a podkroví (2np) hlavního traktu. Za zádveří je přístup do garáže, technické místnosti a do obývací haly s kuchyní. Obývací hala disponuje okny na tři světové strany, aby byl využit potenciál výhledu do údolí. V jihovýchodní části je umístěna kuchyně, protože se jedná o část namáhanou potenciálním hlukem z dopravy a převládajících větrů z údolí. Terasa a přístup na ni je orientována na klidný sever.
V 1np se dále nachází pokoj pro hosty s terasou a koupelna s odděleným WC. Pro oba tyto provozy byl požadován bezbariérový přístup.
Součástí haly je částečně otevřené schodiště vedoucí do otevřeného prostoru s pracovnou ve 2np odkud lze alespoň částečně komunikovat s provozem v obývací hale. Naproti výstupu ze schodiště se nachází koupelna. Vedle je samostatné WC. Na východní straně je manželská ložnice se šatnou, která je oddělena pouze pentou, neboť krov je zde (stejně jako v prostoru pracovny se schodištěm) otevřený až k vrcholové vaznici. Střešní okna jsou zde umístěna tak, aby bylo možné pozorovat oblohu. Dále se ve 2np nachází dvě menší ložnice (dětské pokoje) z nichž jedna disponuje přístupem na půdu nad garáží, která slouží jako odkladní prostor.

Ing.arch et Ing. Markéta Veselá
DSP, PRAHA, 2015

projekcni-cinnost

  Projekční činnost

stavebni-cinnost

  Stavební činnost

doprava

  Doprava

ostraha-majetku-a-osob

  Ostraha majetku a osob