DetailProjektu

RD Přístavba Suchdol

Původní rodinný dům již disponuje dvěma mladšími přístavbami. Jedna je orientována do ulice, ta zůstane zachována. Druhá boční bude zbourána a na jejím místě bude postavena nová. Současně bude rekonstruován interiér 1np.
Návrh je koncipován tak, aby co nejméně zasáhl do vizuálu stávajícího objektu. Nová přístavba bude do ulice výškově korespondovat se stávající. To se týká části garáže orientované do ulice. Obytná část je orientována do zahrady a disponuje vyšší světlou výškou 2,7m, stejně jako 1np původního objektu. Aby nebyla zbytečně vysoká, bude mít plochou střechu. Architektonickým záměrem provázanosti s původním objektem je protažená pergola. Celkově tak podtrhuje společný detail všech částí objektu - dřevěné orámování, které bude v rámci rekonstrukce barevně sjednoceno. Vysunutí přístavby do zahrady současně zajišťuje závětří na terase.
Původní vstup do objektu bude dále sloužit pouze pro vstup do podkroví, které nebude nijak rekonstruováno a bude sloužit jako samostatné bydlení pro rodiče.
Nový vstup do objektu je v části přístavby vedle garáže a venkovního parkovacího stání pod pergolou. Ze zádveří je přístup do garáže. Dále do chodby odkud je přístup do koupelny, obývací haly a do dvou ložnic orientovaných na západ do zahrady. Jedna ložnice disponuje šatnou.
Obývací hala s kuchyní vznikne probouráním místností v původním objektu. Na západ do zahrady disponuje částečně zastřešenou terasou. Dále je zde malá pracovna. Vstup do sklepa zůstává v původním místě. V chodbě k původnímu vstupu vznikne druhá koupelna.
V případě, že by se v budoucnu změnily podmínky užívání domu, je možné bez stavebních úprav dům provozně sjednotit. Bude opětovně využíván původní vstup a zádveří vznikne v navrhované pracovně. Z nového zádveří se stane komora. Stávající dveře totiž nebudou zazděny ale pouze uzamčeny.

Ing.arch et Ing. Markéta Veselá
DSP, PRAHA, 2018

projekcni-cinnost

  Projekční činnost

stavebni-cinnost

  Stavební činnost

doprava

  Doprava

ostraha-majetku-a-osob

  Ostraha majetku a osob